Eizo ColorEdge CG232W

Eizo ColorEdge CG232W

Cena: 25989,00 zł
Koszty wysyłki od 12 zł
niedostępny

ColorEdge CG232W to pierwszy broadcastowy monitor LCD do postprodukcji filmowej, który może być wykorzystywany zarówno do edycji materiałów video jak i jako monitor referencyjny.

rozdzielczość naturalna: 1920 × 1200 | współczynnik kontrastu: 720:1 | jasność: 380 cd/m² | kąty widzenia: 178° w pionie i w poziomie | cyfrowe, analogowe, SDI złącza sygnałowe | 5-letnie gwarancja realizowana w systemie door-to-door


Broadcastowy monitor do postprodukcji

ColorEdge CG232W jest pierwszym rozwiązaniem o podwójnej funkcjonalności – może być wykorzystywany zarówno jako monitor referencyjny jak i jako monitor do edycji. Dzięki niemu osoby zajmujące się profesjonalnie montażem video mogą korzystać tylko z jednego monitora - dotychczas potrzebowali osobnych urządzeń do odtwarzania referencyjnego i do edycji. Oznacza to jednocześnie znaczną redukcję kosztów oraz wyeliminowanie problemu skalibrowania obydwu monitorów.
Ten unikalny monitor oferuje wiele funkcji spełniających wymagania stawiane urządzeniom do post-produkcji, obejmujących płynną gradację barw, ocenę gotowego materiału lub nieliniową edycję video na potrzeby stacji telewizyjnych. Za pomocą jednego przycisku na przedniej ściance monitora można przełączać się między źródłami sygnału PC i SDI, co umożliwia wykorzystanie jednego urządzenia zarówno do edycji materiału, jak i referencyjnego odtwarzania i oceny.

Predefiniowane ustawienia kolorów

Model ten udostępnia predefiniowane ustawienia wyświetlania, które umożliwiają odwzorowanie niemal wszystkich barw z różnych przestrzeni wykorzystywanych w post-produkcji i cyfrowym kinie, takich jak EBU, SMPTE -C, Rec709 czy DCI. Dołączane do monitora oprogramowanie ColorNavigator umożliwia przywracanie ustawień do wartości fabrycznych, dzięki czemu możliwe jest zniwelowanie naturalnej dla monitorów LCD stopniowej degradacji podświetlenia matrycy.

Tryby pracy

Custom - preferowanie ustawień użytkownika sRGB współczynnik gamma oraz gamut przestrzeni sRGB
EBU - współczynnik gamma oraz gamut przestrzeni EBU (European Broadcasting Union)
Rec709 - współczynnik gamma oraz gamut przestrzeni ITU-R Rec.709 (międzynarodowy standard dla studia HDTV)
SMPTE-C - współczynnik gamma oraz gamut przestrzeni SMPTE-C. Standard nadawania sygnału telewizyjnego w Ameryce Północnej
DCI - współczynnik gamma oraz gamut przestrzeni DCI
CAL - ustawienia po kalibracji oprogramowaniem ColorNavigator

Obsługa sygnału Dual-link SDI

Monitor wyposażony jest w komplet złącz sygnałowych, obejmujących gniazda BNC × 2 (SD-SDI/HD-SDI × 2 lub dual-link SDI × 1) do transferu nieskompresowanego materiału video, DVI-D oraz D-Sub do połączenia zarówno ze studyjnymi źródłami sygnału, jak i komputerem PC. Obsługiwane są następujące standardy sygnału SDI: YCbCr: 4:2:2, YCbPr: 4:2:2,YPbPr: 4:4:4 oraz RGB 4:4:4.

Pseudoprzeplot oraz wstawianie czarnych klatek

Wyświetlanie obrazu z częstotliwością 120 Hz pozwala na wstawianie po każdej klatce obrazu klatki wypełnionej czernią, co powoduje eliminację powstawania artefaktów i rozmyć podczas wyświetlania obrazów ruchomych. Podczas pracy z sygnałem z przeplotem funkcja pseudo-przeplotu minimalizuje powstawanie artefaktów, dzięki czemu ruchome obrazy są wyświetlane na monitorze LCD równie „gładko” jak na urządzeniach wyposażonych w tradycyjny kineskop.

Rozszerzony zakres sygnału wejściowego

Rozszerzony zakres sygnału wejściowego daje profesjonalnym studiom video możliwość wykorzystania pełnej, 10-bitowej skali odcieni i dokładne odwzorowanie szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu. Ustawienie ekranu do wyświetlania pełnej 10-bitowej skali odcieni pozwala uzyskać od 6 do 14% większej ilości tonów – od 0 (prawdziwa czerń) do 1023 (prawdziwa biel) w porównaniu z typowym sygnałem telewizyjnym.

Obsługa sygnału 2K × 1K

Monitor obsługuje sygnał o rozdzielczości 2048 × 1080, zgodny ze standardem DCI. Panoramowanie prawej i lewej krawędzi za pomocą menu ekranowego OSD monitora CG232W pozwala na podgląd pełnej klatki obrazu.

Układ 3D LUT i 10-bitowy panel

Wszystkie modele monitorów graficznych EIZO ColorEdge wykorzystują zapisaną w elektronice tabelę kolorów LUT, z której podczas kalibracji dobierane są najbardziej odpowiednie do wyświetlenia odcienie. W modelu CG232W wykorzystano usprawniony mechanizm, nazwany 3D LUT. Dotychczasowy dobór odcienia dokonywany był niezależnie dla każdej składowej RGB. W nowych modelach po dokonaniu wyboru odcieni barw podstawowych, ich złożenie jest dodatkowo porównywane ze wzorcem i korygowane tak, by zminimalizować możliwość powstawania błędów. Układ 3D LUT umożliwia podgląd kolorów, które będą wyświetlane po transferze filmu na taśmę. Dzięki 10-bitowemu opisowi każdego koloru podstawowego na ekranie może być jednocześnie wyświetlanych ponad miliard odcieni. Oznacza to, że zastosowany w monitorze panel 10-bitowy jest w stanie wyświetlić do 64 razy więcej kolorów niż tradycyjne panele 8-bitowe. Eliminuje to w sposób naturalny gradacje kolorów i szarości.

Fabryczna kalibracja krzywej gamma

Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych (Red, Green, Blue) jest warunkiem poprawnego wyświetlania kolorów.
Monitory EIZO już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia, z wykorzystaniem 12-bitowej tabeli kolorów zapisanych w elektronice. Bazowanie na stałych, ściśle określonych wartościach współczynnika gamma jest niezwykle istotne dla prawidłowego odwzorowania koloru. Monitory z serii ColorEdge umożliwiają precyzyjną kontrolę barw oraz utrzymywanie stałych parametrów wyświetlania. Potwierdza to certyfi kat fabrycznej kalibracji, dołączany do każdego monitora ColorEdge.

16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze

16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze zapewnia gładkie przejścia tonalne skali szarości. Daje to w rezultacie wysoki poziom wyświetlania szczegółów, szczególnie w ciemnych obszarach obrazu, których poprawna reprodukcja z reguły stanowi problem dla monitorów LCD.
W zastosowaniach, w których kluczowym aspektem jest perfekcyjne odwzorowanie kolorów, jednym z bardzo trudnych do osiągnięcia efektów jest uzyskanie głębokiej czerni. W większości monitorów LCD poziom czerni jest niewystarczający. Prowadzi to do zakłócenia płynności przejść tonalnych oraz do generowania obrazów o wyblakłych barwach. 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze pozwala na odwzorowanie najdrobniejszych detali również w najciemniejszych partiach edytowanego obrazu.

Sprzętowa kalibracja

Istnieją dwa rodzaje kalibracji monitora – programowa oraz sprzętowa. Podczas kalibracji programowej regulacja kolorów następuje wskutek manipulacji poziomami wyjściowymi sygnału karty graficznej, co powoduje wycięcie części odcieni. Kalibracja sprzętowa przebiega z wykorzystaniem bezpośrednio elektroniki monitora, dzięki czemu nie występuje zjawisko utraty pewnych zakresów barw. Monitory ColorEdge dostarczane są wraz z oprogramowaniem ColorNavigator, zapewniając sprzętową kalibrację, jak również pełną kontrolę nad parametrami wyświetlania.

Dołączone do monitora ColorEdgeCG232W oprogramowanie kalibracyjne ColorNavigator pozwala ustawić docelowe wartości jasności, temperatury punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator współpracuje z kalibratorami, bezpośrednio wykorzystując układ 3D LUT do precyzyjnej sprzętowej kalibracji. Cały proces zajmuje mniej niż pięć minut.

Monitory dostarczane są wraz z oprogramowaniem ColorNavigator w wersjach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP/Vista oraz Mac OS X 10.2 (lub nowszym). Intuicyjny interfejs sprawia, że kalibracja monitora jest bardzo prosta i zajmuje mało czasu: wystarczy wybrać jeden ze zdefiniowanych ustawień dla różnych zastosowań (druk, obróbka fotografii) lub wybrać docelowe wartości jasności, temperatury barw oraz współczynnika gamma, a reszta procesu kalibracji przebiega automatycznie, przy wykorzystaniu zapisanej w elektronice monitora 12-bitowej tabeli barw. Jednocześnie po skalibrowaniu monitora jest tworzony jego profil barwny i automatycznie podpinany do właściwego monitora w systemie operacyjnym. Zaprojektowane przez EIZO oprogramowanie ColorNavigator sprawia, że przeprowadzenie kalibracji, jak i profilowania monitora jest zarówno dokładne, jak i proste do przeprowadzenia.

Oprogramowanie współpracuje z kalibratorami: GretagMacbeth Eye-One, X-Rite Monaco Optix oraz ColorVision Spyder.

Krótko i długoterminowa stabilizacja jasności

Stały poziom jasności jest kluczowym czynnikiem dla uzyskania dokładnego odwzorowania barw. Jednakże zupełnie normalną jest sytuacja, że lampy podświetlenia zmieniają parametry swojej pracy mniej więcej przez około dwie godziny od uruchomienia. Dalsze zmiany w temperaturze otoczenia spowodować mogą fl uktuacje poziomu jasności. Podobny wpływ ma nieunikniona degradacja świetlówek w dłuższym okresie czasu. Opatentowana przez EIZO technologia wykorzystuje dodatkowo wbudowany w tylnią ściankę panelu LCD sensor optyczny i dedykowane układy elektroniczne w celu przeciwdziała tego typu wahaniom poziomu jasności. Ma to również wpływ na przedłużenie żywotności produktu.

Jednolite rozłożenie jasności i koloru na całej powierzchni ekranu

Aby zapobiec nieprawidłowościom w równomierności jasności i chrominancji, które są charakterystyczne dla wszystkich paneli LCD, EIZO wyposażyło monitor ColorEdgeCG232W w funkcję Digital Uniformity Equalizer (DUE). DUE gwarantuje, że cały ekran będzie praktycznie jednolity na każdym poziomie szarości, od 0 do 1023.

Gwarancja jasności i temperatury bieli

Monitory EIZO objęte są pięcioletnią gwarancją. EIZO gwarantuje trzyletni okres pracy podświetlenia (ilość godzin nie przekraczająca 10 000) pozwalający uzyskać jasność do 100 cd/m2 w monitorze CG232W i 120 cd/m2 dla monitora CG242W oraz temperaturę punktu bieli pomiędzy 5000, a 6500 K.

Wielkość przekątna 57 cm (22,5")
Typ IPS
Kąty widzenia (poziom, pion) 176°, 176° (przy współczynniku kontrastu 10:1)
Jasność 380 cd/m² (maksymalnie); 100 cd/m² (zalecane)
Kontrast 720:1
Czas reakcji 12 ms (typowa)
Rozdzielczość naturalna 1920 × 1200
Aktywna powierzchnia robocza 483.8 × 302.4 mm
Widoczna powierzchnia ekranu przekątna: 570 mm
Wielkość piksela 0,252 × 0,252 mm
Stopień odwzorowania przestrzeni barw sRGB: 100%, Rec709/EBU: 99%, SMPTE-C: 100%, Adobe RGB: 97%, DCI: 87%
Tablica kolorów LUT 12-bitów na kolor
Przetwarzanie kolorów 16-bitów na kolor
Równomierność podświetlenia i koloru cała powierzchnia matrycy: ΔE ≤3
Paleta barw 1,07 miliarda z palety 68 miliardów
Kolory obudowy czarny
Taktowanie piksela sygnał cyfrowy: 162 MHz; sygnał analogowy: 162 MHz
Częstotliwość odświeżania (poziomo, pionowo)
(sygnał analogowy)
26 – 92 kHz, 23,8 – 86 Hz
Częstotliwość odświeżania (poziomo, pionowo)
(sygnał cyfrowy)
26 – 78 kHz, 23,8 – 61 Hz (VGA Text: 68 – 71 Hz)
Złącza sygnałowe wejścia: D-Sub mini 15 pin, DVI-D 24 pin, BNC × 2 (single link SD-SDI/HD-SDI × 2 lub dual link SDI × 1)
wyjścia: BNC × 2 (single link SD-SDI/HD-SDI × 2 lub dual link SDI × 1 [loop-through])
Porty USB / Standard 1 upstream, 2 downstream / USB 2.0
Zgodność z HDCP DVI-D
Plug & Play VESA DDC 2B
Wymagania energetyczne AC 100 – 120 V, 200 – 240 V; 50/60 Hz
Zużycie energii 110 W (maksymalnie)
Tryb oszczędności energii mniej niż 7 W
Regulacja wysokości 118 mm
Pochylenie / obrót / pivot 40° w górę, 0° w dół / 35° w lewo, 35° w prawo / –
Wymiary
(szerokość × wysokość × głębokość) z podstawą: 567 × 481 – 599 × 255 mm
bez podstawy: 567 × 389 × 113 mm
Waga z podstawą: 13,4 kg
bez podstawy: 8,8 kg
Tryby wyświetlania Color Mode (Custom, sRGB, EBU, Rec709, SMPTE-C, DCI, Calibration)
Regulacja obrazu wstawianie czarnej klatki; pseudo interlace; rozszerzenie zakresu sygnału wejściowego; SDI; zegar; faza; położenie; rozdzielczość; korekcja zakresu sygnału wejściowego; filtr sygnału; obszar wyświetlania (sygnał 2k1k); tryb 12 bit (SDI-Dual input [RGB 4:4:4]); wygładzanie (5 stopni); intensywność obramowania
Regulacja koloru poziom czerni, jasność, gamma, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie, reset
Oszczędność energii (sygnał analogowy) PowerSave (VESA DPMS), Off Timer
Oszczędność energii (sygnał cyfrowy) PowerSave (DVI DMPM, SDI PMTM), Off Timer
Inne ustawienia Informacja o produkcie (model, numer seryjny, rozdzielczość, licznik czasu pracy, pixel clock [tylko DVI]), ustawienie menu OSD, blokada regulacji parametrów wyświetlania, wybór języka, sygnalizacja dźwiękiem, reset
Certyfikaty i standardy TÜV/Ergonomics (including ISO 13406-2), TÜV/GS, c-Tick, CE, CB, UL (cTÜVus), CSA (cTÜVus), FCC-A, Canadian ICES-003-A, TÜV/S, VCCI-A, CCC
Dostarczane akcesoria kable: zasilający, sygnałowe (DVI-D - DVI-D, DVI-I - D-Sub mini 15), USB; EIZO LCD Utility Disk (oprogramowanie ColorNavigator, instrukcja obsługi w formacie PDF); certyfikat fabrycznej kalibracji; zestaw czyszczący; kaptur ochronny; instrukcja instalacji; karta gwarancyjna
Gwarancja 5 lat
Dodaj komentarz do
Wpisz "abrakadabra" w pole obok:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Oblicz Ratę

* Rata wyliczona przez nasz kalkulator może się nieznacznie różnić od raty ustalonej przez bank. Obliczenia przeprowadzone za pomocą symulatora rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66. § 1 kodeksu cywilneg.

Aparaty Cyfrowe, Canon, Case Logic, Kodak, Lowepro, Nikon, Panasonic, Pentax, Samsung, Sandisk, Sigma, Sony pamięci flash sandisk, flash sandisk, pamięci sandisk, cyfrówki Pentax, body Pentax, pentax obiektywy, aparaty cyfrowe pentax, cyfrówki Kodak, aparaty cyfrowe kodak, cyfrówki Nikon, Nikon body, lustrzanka nikon, aparaty cyfrowe nikon, cyfrówki Sony, Sony body, lustrzanka sony, aparaty cyfrowe canon, cyfrówki Canon, Canon body, lustrzanka canon, obiektywy canon, aparaty cyfrowe sony, cyfrówki Sigma, Sigma body, Sigma obiektywy, lustrzanka Samsung, body Samsung, kompakty Panasonic, cyfrówki Panasonic, torby Case Logic, pokrowce Case Logic, plecaki Case Logic, torby Lowepro, plecaki Lowepro, pokrowce Lowepro, pokrowce Delsey, obiektywy Tamron,