Zeiss Apo-Sonnar T* 2/135 ZF.2
Ciesząc się sugestywną atmosferą zmierzchu, wcielasz się w rolę niewidocznego obserwatora, która dzięki temu teleobiektywowi pozwala zapisać tę wyjątkową chwilę z daleka. Odchodząc od tła, Apo Sonnar T * 2/135 pozwala na niezrównane współgranie z miękkim światłem wieczoru i bogatymi kolorami promieni słonecznych.
Oferując zaskakująco dużą elastyczność w szerokiej gamie sytuacji ten teleobiektyw może uchwycić emocje aktora na scenie z trzeciego rzędu i wykonać zapierające dech w piersiach zdjęcie portretowe.
Konstrukcja
Konstrukcja obiektywu o stosunkowo niewielkiej powierzchni szkła o bezpośredniej ekspozycji, została stworzona przez dr Ludwig Bertele, w Carl Zeiss, w 1930 roku w celu zapewnienia najszybszych obiektywów tamtych czasów, do aparatów o kliszy 35 mm oferując wartości od f/1.5 i dobre kontrolowanie efektu poświaty. To jest powód, dlaczego nazwa, zawierające niemieckie słowo słońce, "Sonne", zawiera w sobie symbol najwyższej jasności.
Apochromat
Ponieważ obiektyw ten jest Apochromatyczny, aberracje chromatyczne (aberacje chromatyczne osiowe) są korygowane dzięki elementom szkła z anomaliami częściowego rozproszenia. Te aberracje chromatyczne są więc znacznie poniżej wartości granicznych. Jasne-ciemne przejścia w obrazie, a szczególnie miejsca w środku kadru, są odtwarzane niemal całkowicie wolne od artefaktów koloru.
Świetne zdjęcia, wykonane w ciemnym otoczeniu zaczyna się robić dzięki świetnym obiektywom dla twojego aparatu. Bardzo jasny obiektyw uzyskuje ile jest tylko możliwe światła. Obiektyw z wysoką, maksymalną wartością przysłony dostarczą najlepsze wyniki w trudnych warunkach oświetlenia.
Projekt obiektywu zapewnia stałą jakość obrazu w całym zakresie ostrości oraz ostrość na obwodzie obrazu. Bardziej złożony profil powierzchni sferycznych może zmniejszyć lub wyeliminować aberrację sferyczną, a także zmniejszyć inne wady optyczne w porównaniu z prostą soczewką.
Bogate, żywe kolory są niezbędne do zachowania niezapomnianego klimatu. Odbicia światła w obiektywie, jednak doprowadziłyby do rozjaśniania obrazu, co jest szczególnie widoczne w zacienionych obszarach zdjęcia. To zmniejsza kontrast obrazu, co powoduje, że brakuje kontrastu i ekspozycje pojawiają się wyblakłe. Aby tego uniknąć ZEISS łączy różne specjalnie opracowane technologie w celu zmniejszenia niepożądanych skutków światła odbitego.
Fotografowie chcą kierować odbiorcę poprzez obraz. Minimalna głębia ostrości jest często używana jako element projektu. Dzięki temu tło celowo zamazane, tak aby utrzymać uwagę obserwatora na głównym obiekcie. Te różne reprezentacje rozmytych obszarów, a także w zależności od jakości przejścia są opisywane jako bokeh obiektywu. Dzięki finezyjnemu dopasowaniu konstrukcji optycznej obiektywów Carl Zeiss dla lustrzanek, zapewniają one szczególnie harmonijny efekt rozmycia obszarów obrazu. Dziewięć listków przysłony i otrzymujemy praktycznie okrągły otwór, w obiektywach Carl Zeiss dla lustrzanek, co ma kluczowe znaczenie dla perfekcyjnej interpretacji refleksów w części głównej i tle zdjęcia.
Przysłona f/2.0 – f/22
Zasięg ostrzenia 0.80 m – ∞
Liczba soczewek/grupy 11/8
Pole widzenia, diag./horiz./vert. 18,7° / 15,6° / 10,5°
Obszar pokryty na minimalnym zakresie 145 x 96 mm
Stosunek przy makro fotografii 1 : 4
Średnica filtra M 77 x 0,75
Wymiary (z pokrywkami) ZF.2: 128 mm
Masa ZF.2: 920 g
Gwarancja: 36 miesięcy
* Rata wyliczona przez nasz kalkulator może się nieznacznie różnić od raty ustalonej przez bank. Obliczenia przeprowadzone za pomocą symulatora rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66. § 1 kodeksu cywilneg.