Focus Observer 8x50 HD to jasna lornetka dachowa przeznaczona do obserwacji przyrody, birdwatchingu oraz polowań. Duże obiektywy 50 mm, optyka HD, pryzmaty BaK-4 oraz powłoki FMC zapewniają bardzo dobrą jasność i kontrast obrazu również podczas obserwacji o świcie i zmierzchu.
Lornetka Focus Observer 8x50 HD
Kod producenta: B1323 HD 8X50
Kod produktu: 7391879053161
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Koszty dostawy wybranego produktu
-
InPost Paczkomaty 24/7 Darmowa
-
InPost Paczkomaty 24/7 pobranie Darmowa
Płatność przy odbiorze w aplikacji InPost Mobile lub przy pomocy BLIK
-
DPD Pickup Odbiór w Punkcie Darmowa
Automaty DPD oraz punkty Żabka, Lidl, Auchan, Shell, Arhelan, Martes, ABC, Euro Sklep, Groszek, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Stokrotka Express , Topaz
-
InPost Kurier Darmowa
-
InPost Kurier pobranie 15,00 zł
Limit 14999zł Do kwoty 4999zł możliwość płatności gotówką. Od kwoty 5000zł możliwość płatności jedynie bezgotówkowo (karta/BLIK)
-
DPD Kurier 15,00 zł
-
Odbiór osobisty Darmowa
Odbiór w siedzibie firmy zamówienia opłaconego z góry lub płatność przy odbiorze gotówką, kartą płatniczą, BLIK
Cena dostawy dotyczy tego produktu (w wybranym wariancie - jeśli dotyczy). Może się ona zmienić po dodaniu innych produktów do koszyka.
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest RIMEX Łukasz Rypień. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Kupuj na raty
Oferta dla firm
Opis
Focus Observer 8x50 HD została zaprojektowana z myślą o użytkownikach potrzebujących jasnej i wygodnej lornetki terenowej do obserwacji przyrody, zwierząt oraz ptaków. Dzięki połączeniu powiększenia 8x z dużymi obiektywami 50 mm model oferuje bardzo dobrą jasność obrazu, szerokie pole widzenia i stabilny obraz nawet przy dłuższych obserwacjach.
Konstrukcja optyczna wykorzystuje pryzmaty dachowe BaK-4 z korekcją fazową (Phase Coating) oraz wielowarstwowe powłoki FMC (Fully Multi Coated), które poprawiają transmisję światła, kontrast oraz odwzorowanie kolorów. Optyka HD zapewnia szczegółowy i naturalny obraz podczas obserwacji w terenie.
Lornetka posiada ergonomiczny korpus typu open bridge, który poprawia pewność chwytu i wygodę użytkowania nawet jedną ręką. Gumowana obudowa zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne i poprawia komfort pracy w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Regulowane muszle oczne Twist-Up oraz duży odstęp źrenicy wyjściowej zapewniają wygodne użytkowanie również osobom noszącym okulary. Konstrukcja jest wodoodporna i odporna na zaparowanie, dzięki czemu lornetka dobrze sprawdza się podczas pracy w terenie niezależnie od warunków pogodowych.
Focus Observer 8x50 HD to uniwersalna lornetka dla osób szukających bardzo jasnego obrazu, dobrej ergonomii i wysokiego komfortu obserwacji podczas polowań, obserwacji przyrody i birdwatchingu.
| Obszary użytkowania | Natura, Polowanie, Birdwatch |
| Typ konstrukcji | Dachowa (Roof) |
| Powiększenie | 8x |
| Średnica obiektywu | 50 mm |
| Rodzaj szkła | BaK-4 |
| Typ pryzmatu | Roof |
| Powłoki optyczne | Phase Coating, FMC |
| Pole widzenia (kątowe) | 5.86° |
| Pole widzenia pozorne | 59° |
| Pole widzenia na 1000 m | 102 m |
| Średnica źrenicy wyjściowej | 6.25 mm |
| Długość źrenicy wyjściowej | 19.8 mm |
| Korekcja dioptryczna | +/-3.5 |
| Rozstaw okularów (IPD) | 57–76 mm |
| Najbliższy punkt ostrzenia | 4 m |
| Muszle oczne | Twist-Up |
| Regulacja ostrości | Centralna |
| Adapter statywowy | Tak |
| Współczynnik zmierzchu | 20 |
| Wodoodporność | Tak |
| Odporność na zaparowanie | Tak |
| Wymiary (gł. × szer. × wys.) | 175 × 134 × 58 mm |
| Waga | 760 g |
| Kolor | Zielono-czarny |
| Konstrukcja | Open Bridge |
| Zawartość zestawu | Lornetka, pasek, pokrowiec, ściereczka, dekielki |
Cechy produktu
Gwarancja
- Okres gwarancji 10 lat
Cechy optyki
- Powiększenie 8x
- Średnica soczewki obiektywu 50mm
- Wodoodporność Tak
- Waga 400-800g
Bezpieczeństwo produktu (GPSR)
Producent
Focus Nordic AB
Bergsjödalen 48
415 68 Gothenburg, Szwecja
Osoba odpowiedzialna na terenie UE
Focus Nordic AB
Bergsjödalen 48
415 68 Gothenburg, Szwecja
Importer
Focus Nordic AB
Bergsjödalen 48
415 68 Gothenburg, Szwecja